Polubowny sukces! Schufa usuwa wpis Banku Fidor

9. November 2021

Polubowny sukces! Schufa usuwa wpis Banku Fidor

Kancelaria prawna Dr. Thomas Schulte z Berlina odniosła pozasądowy sukces na rzecz swojego klienta przeciwko przedsiębiorstwie Schufa. Wpis firmy Schufa został w całości usunięty – przez Valentina Schulte Volkswirt & stud. iur w kancelarii adwokackiej dr Thomas Schulte, Berlin.

Wpis służył za podstawę roszczenia w wysokości 5.000 Euro od Fidor Bank. Ściśle rzecz biorąc, zainteresowany klient miał długi wobec przedsiębiorstwa Telefonica, które współpracowało pod nazwą O2 Banking razem z bankiem Fidor z Monachium. Klient był tego świadomy. Zawarł on układ ratalny z bankiem Fidor i chciał spłacić swoje zadłużenie zgodnie z regulaminem. Zgodnie z wyrokiem Sądu Krajowego w Brunszwiku (sygn. akt.: 9 O 2394/12) umowa o płatności ratalnej oznacza, że Schufa nie może uwzględnić całej kwoty we własnych danych. Każdorazowo należna jest tylko pojedyncza rata. Tak więc ze stronny banku Fidor przekazanie tego wpisu firmie Schufa było zgodne z prawem. Schufa najwyraźniej zaakceptowało wpis bez sprawdzenia go.

Odmowa finansowa z powodu niskiej zdolności kredytowej

Polubowny sukces! Schufa usuwa wpis Banku Fidor
Valentin Schulte Kanzlei Dr. Schulte

Wspomniany klient nie miał pojęcia o przebiegu wydarzeń, które miały miejsce między bankiem Fidor a Schufą. W końcu poszedł na ugodę z bankiem i sumiennie spłacił swoje długi. Szok był tym większy, że zainteresowany zdecydował się na sfinansowanie nowego samochodu. W ramach standardowej kontroli przed podjęciem zobowiązania finansowego przez bank samochodowy, przeprowadzono oczywiście zapytanie skierowane do Schufy. Marzenia o finansowaniu zostały zrujnowane. W większości przypadków wpis do Schufy prowadzi do do natychmiastowego odrzucenia ze strony partnerów umowy, takich jak banki, czy też operatorzy telefonii komórkowej. Jednak nie wszystko było jeszcze stracone; szybka notatka od zainteresowanego do Schufy powinna szybko wyjaśnić tę sytuację. I dlatego osoba zainteresowana sama zwróciła się do Schufy i poprosiła o usunięcie błędnego wpisu. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego sukcesu. Wpis utrzymał się w mocy, a klient zwrócił się do doświadczonego adwokata – dr Thomasa Schulte z Berlina – oraz przedstawił swoje życzenie. Szybko sporządzono do Schufy pismo pozasądowe, w którym wyłożono obowiązujący stan prawny. Po trzech tygodniach sprawdzania przez Schufę, dobra wiadomość dla klienta: wpis został usunięty przez Schufę, a punktacja została przeliczona na nowo. Nic więc nie stało na przeszkodziem aby kupić nowy samochód.

V.i.S.d.P.:
Valentin Markus Schulte
Ekonomista, stud. iur

Kontakt:
Kancelaria Prawna Dr. Thomas Schulte
Malteserstraße 170
12277 Berlin
Telefon: +49 30 221922020
E-mail: valentin.schulte@dr-schulte.de

Kancelaria Dr. Schulte Rechtsanwälte od 1995 roku z powodzeniem prowadzi działalność w zakresie prawa cywilnego, koncentrując się na prawie Internetu, reputacji i konkurencji. Reprezentuje ona interesy indywidualnych inwestorów w całych Niemczech. Dodatkowa informacja o nadawcy z lokalizacją biura znajduje się na stronie www.dr-schulte.de.

Kontakt dla prasy:
Dr. Schulte Adwokat
Malteserstrasse 170
12277 Berlin
Tel.: +49 30 22 19 220 20
Faks. +49 30 22 19 220 21
E-mail: dr.schulte@dr-schulte.de
https://www.dr-schulte.de

Print Friendly, PDF & Email
Aktuelle Nachrichten Logo

Verpasse keine Beiträge!

Wir senden keinen Spam! Erfahre mehr in unserer Datenschutzerklärung.

Weitere Beiträge

Eterra Gruppe - Eco Land Building
Bildung

Eco Land Building (ELB): ETERRA’s Vision für nachhaltiges Bauen in der Gegenwart

Magdeburg, November 21, 2023 – Die Welt steht vor einer der größten Herausforderungen ihrer Geschichte: dem Klimawandel. Inmitten dieses globalen Wandels tritt die ETERRA Gruppe aus Magdeburg als Vorreiter des nachhaltigen Bauens hervor. Ihr Eco Land Building (ELB) Programm verspricht nicht nur eine Veränderung im Stadtbild Magdeburgs, sondern auch einen bedeutenden Beitrag zum weltweiten Klimaschutz. […]

Print Friendly, PDF & Email
Weiterlesen